Üdvözöllek Vendég | RSS
Hétfő
2024-04-29, 22:52:21
Csimota Pelenka
Nyitólap Regisztráció Belépés
Honlap-menü

Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

Belépés

Milyen Csimota pelenkák közül válogathatunk?

A Csimota Zsebes szabású 2in1 pelenka és a használata.

A legegyszerűbb megoldás a 2 az 1-ben (All in One) zsebes szabású nadrágpelenka
Ez a pelenka nagyon hasonlóan működik mint az eldobható.
A rögzítése patentos. Mérete állítható, az elején található patent sorok segítségével.
A combnál és a derékrésznél elhelyezett gumi biztosítja a jó tartást és a tökéletes illeszkedést.
Ehhez a pelenkához nincs szükség külön vízzáró külsőre, mert a külső anyagréteg egy speciális légáteresztő, de teljesen vízhatlan poliuretán filmmel (PUL) van ellátva.
A használata egyszerű, és gyors. A Pelenka zsebébe bármilyen nedvszívó anyag elhelyezhető. A pelenka belsejébe ajánlott lebomló papírbetétet tenni, ami a székletet felfogja, és az könnyen kidobható a WC-be. Ha nincs széklet akkor a pelenkával együtt kimosható, és újra használható
A pelenkát ugyanúgy tudjuk ráadni a babára mint az eldobható pelenkát. Figyeljünk oda, hogy a pelenka mindenhol rásimuljon a babára, de ne legyen szoros. A pelenka belső elemei mindenhol a PUL réteg alatt legyenek. Ha kilóg a nedvszívó réteg, akkor átnedvesedik tőle a baba ruhája. Feladás után ellenőrizzük a baba derekán elöl, és hátul és a combjain is, hogy a
nedvszívó anyag és a papír betét se lógjon ki sehol sem.



A kettő az egyben pelenkák ára sajnos elég magas, mert a PUL anyag drága és csak külföldön beszerezhető.


Belső külső kombináció:

Olcsóbb megoldás, ha csak a belső nadrágpelenkákból vesszük meg a szükséges mennyiséget, és ehhez használunk 2-3 darabot a drága PUL anyagból varrt úgynevezett nedvességzáró külsőkből ami nem engedi, hogy a baba ruházata átázzon. Ez a rendszer tehát két részből tevődik össze:



1. Egyszerű belső nadrágpelenka.
Ez a pelenka gondoskodik a nedvszívásról. A szabása olyan, hogy könnyen feladható és kényelmes legyen a babának. A pelenka belsejébe több réteg nedvszívó anyag van bevarrva. A mérete állítható, ezért nem kell belőle méretenként újabbakat venni.
A pelenkabelsőre lehet lebomló papírbetétet tenni, ami a székletet felfogja, és az könnyen kidobható a WC-be. Ha nincs széklet akkor a pelenkával együtt kimosható, és újra használható
Hátránya, hogy kicsit tovább tart feladni a kicsire, mint az AIO-t, viszont olcsóbb, és sokkal strapabíróbb.

2. A Nedvességzáró külső pelenka.
Csak a belső pelenkákkal együtt működik. Nedvszívó képessége nincsen. A feladata, hogy megakadályozza a nedvesség kiszivárgását a nedvszívó belső pelenkákból. Mivel általában nem szennyeződik, ezért nem kell minden viselés után cserélni. Így akár 2 db is elég belőle. persze balesetek előfordulnak. Ilyenkor ki kell mosni a külsőt is, de önmagában 1-2 óra alatt megszárad. Mire újra cserélni kell a pelenkát, addigra bevetésre kész.

Ebben az esetben tehát 2 lépésből áll a pelenkacsere.

Először feladjuk a babára a belső pelenkát , amibe előzőleg már elhelyeztük a szükséges nedvszívó betétet, és papírt.
Kisebb babák esetén a pelenka elejét  a szükséges mértékben lehajtjuk, és a füleket a felső sor patenteket használva zárjuk. Ügyeljünk arra, hogy mindenhol rásimuljon a pelenka a babára, de ne legyen túl szoros. Körben a pelenka szegését gyorsan ellenőrizzük, nem fordult e valahol be a gumi alá. Ha kész adjuk rá a külsőt is.

A pelenkakülső hosszát először állítsuk a megfelelő méretre a közepén található patentokkal. Ezt követően adjuk fel a külső pelenkát. Dugjuk be az ujjunkat a pelenka gumiszegélye alá
és ellenőrizzük, hogy ne legyen túl szoros, de sehol se legyen rés a baba bőre és a gumiszegély között. Figyeljünk, hogy a belső pelenkát teljesen elfedje a külső, sehol ne lógjon ki.


A pelenkák kezelése

Tárolás: Külön fedeles vödörben tárolhatók a pelenkák a mosásig.
Két lehetőség van:
1. Nedves tárolás: 1%-os ecetes vízben áztatjuk. (10 liter vízhez adjunk 1 dl 10%-os vagy 0,5 dl 20%-os ecetet)
2. Száraz tárolás: a vödör tetejére 1-2 csepp teafa vagy levendula olajat csepegtetünk. Mindkét illóolaj erősen antibakteriális hatású. Lehet belőlük a mosáshoz is adni 1-2 cseppet. Ne sokat!
A használt pelenkákból vegyük i a betéteket, és úgy dobjuk a vödörbe. A székletet a papír segítségével dobjuk a WC-be. Ha elcsúszott a papír, és a pelenka is szennyeződött, akkor egy csak erre a célra használt műanyag spatulával kaparjuk le a nagyját, és úgy dobjuk a székletet a WC-be. Nem szükséges a pelenkát átöblíteni. Csak darabos szennyeződések ne legyenek a pelenkán mosáskor.

Mosás: használatot követően maximum 3-4 napon belül mossuk ki a pelenkákat.
60°-on normál mosószerrel moshatók. Öblítéshez használjunk 40-50 ml 10%-os ecetet . Ez fertőtleníti is a pelenkákat, és a mosószer maradékokat is eltávolítja. Öblítőszert ne használjunk, mert rontja a pelenka nedvszívó képességét. Folteltávolításra használhatunk mosószappant, vagy mosószódát. Nem szabad használni hipót vagy más agresszív fehérítőt .

Vasalás: Az AIO és a külső pelenkákat nem szabad vasalni. A belsőket lehet, de nem szükséges.

Szárítás: Jót tesz ha a napon száradnak meg a pelenkák, de nyugodtan lehet radiátoron is szárítani, csak a külsők alá terítsünk egy réteg textil anyagot.
A belső nadrágpelenkák szárítógépben is száríthatók.
Naptár
«  Április 2024  »
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Barátaink:
  • Textil Pelus Világ
  • Zöldbolt Online Ökoáruház
  • Ökovilág Webáruház
  • GreenBeans pelenkavarrás alapanyagok
  • Honlap létrehozása
  • Ingyenes online játékok
  • Online Munkaasztal
  • Oktató videók
  • uCoz Rajongók Oldala

  • Keresés a honlapon

    Keresés

    Partnerek

    Copyright MyCorp © 2024
    Honlapszerkesztő - uCoz